Drejt burimeve natyrore

16/05/2010 12:00 AM 0 komente

Projektet ambicioze te energjise nga Qeveria Shqiptare dhe ftesa per nxjerrjet minerale, kane ngjallur interesin e investitoreve te huaj. Nga Albana MUCAJ Pasuria e nëntokës shqiptare po shihet si një potencial i mirë për investimet e huaja. Në konferencën e zhvilluar javës së kaluar për investimet e huaja, organizuar nga  Shoqata e Investitorëve të Huaj në Shqipëri (FIIA), Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha u bëri një ftesë të hapur investitorëve të huaj për investimet në industrinë minerare, ndërsa ri theksoi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of