Drejt së panjohurës

16/10/2017 11:20 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTregjet e kapitalit të Europës po përballen me një tronditje të madhe dhe më e keqja është se ato nuk janë gati. Një ligj i ri i Bashkimit Europian po shqetëson industrinë e financave   Financierët zakonisht i konsiderojnë rregulloret e reja si një punë të lodhshme dhe të bezdisshme, të cilën e bëjnë më mirë avokatët e Departamentit të Pajtueshmërisë. Ky ligj i cili pritet të hyjë në fuqi më 3 janar 2018, paraqet ndryshime rrënjësore në tregtinë triliona […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of