Drejt Tajlandës shqiptare…

01/07/2019 1:26 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint “Po nisej për në një trevë të panjohur – Shumkush e mburr, pakkush guxon ta shohë. (Çajd Harold, Bajroni, 1881)”…   Nga Deada Hyka   Një mikrokozmos në zemër të Alpeve shqiptare – kështu mund ta përshkruajmë atë që para tre vitesh quhej Parajsa e Fshehur Shqiptare, ndërsa sot e kanë pagëzuar me emrin “Tajlanda e Shqipërisë”: Lumi i Shalës. Kishim parë foto dhe shumë na e kishin këshilluar këtë destinacion, derisa vendosëm që ta vizitonim vetë. Agjencitë turistike, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of