Drejtimi i Europës

09/10/2017 3:20 PM 0 komente

Vëmendja zhvendoset nga Gjermania në Francë Një Emmanuel Macron më dinamik se kurrë dhe një Angela Merkel në miniaturë, janë treguesit e një rendi të ri në Europë   Kush e drejton Europën? Në fillim të këtij viti, përgjigjja ishte mjaft e qartë. Angela Merkel po shkonte në mënyrë të pandalshme drejt një fitoreje të katërt, Anglia dhe Italia nuk ishin në pozita aspak të mira, ndërsa Franca ishte e frikësuar se mos Marine Le Pen do të shndërrohej në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of