Drejtues ne nivelin 5

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Të jesh një udhëheqës që i përket nivelit 5 do të thotë të bazohesh në idenë e respektit karshi njerëzve, me egoizmin prej drejtuesi, duke nxjerrë në pah më të mirën nga vartësit. Drejtuesit e këtij niveli karakterizohen nga falsiteti paradoksal dhe synojnë drejt kërkesës për nënshtrim. Ata shpesh janë kokëfortë dhe të pamëshirshëm, por ndonjëherë janë poshtërues. Drejtuesit e konsideruar të "nivelit 5" janë ambiciozë karshi shoqërisë, që drejtojnë, por ndonjëherë egoja e tyre bëhet shkas për pengimin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of