Drithrat, (mos)reagimi shqiptar

30/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ A kane reaguar fermeret shqiptare per te shfrytezuar rritjen e çmimit te drithrave ne tregjet nderkombetare per te mbjelle me shume drithrar! A eshte me leverdi rritja e prodhimit te grurit ne vendr Rritja e çmimeve te drithrave ne tregun nderkombetar nuk terhoqi vemendjen e fermerit shqiptar per kete kulture. Mundesia per te shitur me çmim me te larte nuk nxiti me shume mbjellje te drithrave. Madje, sipas te dhenave nga Ministria e Bujqesise, Ushqimit dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of