Duhani pihet më shumë në Vlorë, ndërsa alkooli në Fier dhe Berat

02/01/2020 11:01 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBurrat e Vlorës janë të dhënë më shumë pas duhanit, ndërsa ata të Fierit dhe Beratit, pas alkoolit. Duke raportuar për veset që ndikojnë për keq shëndetin e popullatës, INSTAT raportoi se vitin e kaluar, 5,0% e grave dhe 36% e burrave të moshës 15-49 vjeç ishin duhanpirës. Të dhënat, sipas qarqeve, tregojnë se përqindja më e lartë e burrave 15-49 vjeç që pijnë duhan është në Qarkun e Vlorë me 44,9% dhe më e ulëta është në Qarkun e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of