Duhet të gjejmë projekte të mira për të financuar

30/03/2015 11:42 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet z. Christian Canacaris, Drejtori i Përgjithshëm i Raiffeisen Bank në Shqipëri dhe kryetar i Shoqatës së Bankave Ne do të vazhdojmë të mbështesim ekonominë shqiptare, por duhet të jemi të kujdesshëm rreth nivelit të kredive me probleme, që është ende një shqetësim. Trendi pozitiv rënës duhet të jetë i qëndrueshëm dhe niveli i NPL-ve në përgjithësi duhet të zbresë drejt një niveli të arsyeshëm.   Si e vlerësoni ecurinë e sistemit bankar dhe bankës tuaj gjatë vitit 2014? ‎ […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of