Duke Shijuar Frytet

23/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrinteshte nje nga bankieret me te vjeter ne tregun e ri shqiptare, nje nga ata njerez qe kane hedhur themelet e sektorit bankar ne Shqiperi. Edvin Libohova ishte ai qe e shnderroi Banken e Kursimeve ne nje banke te mirefillte tregtare ne vitin 1991 dhe ai qe ndertoi dhe zhvilloi Banken Popullore deri ne shitjen e saj te suksesshme te Societe Generale. Muajt e fundit e kanë “tunduar” ´ hyjë përsëri sfidës së vështirë të ngritjes së një banke të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of