Durrësi dhe Tirana, masakra e urbanizimit dhe krijimi i lagjeve të reja

23/12/2019 12:51 PM 0 komente

Tirana dhe Durrësi janë dy qytetet më të urbanizuara dhe populluara të vendit, ku mania e ndërtimeve pa kriter dhe shpesh informale ka mbizotëruar të dy këto qytete. Besnik Aliaj, Rektor i Universitetit Polis, thekson se duhet të ndërgjegjësohemi për mënyrën se si duhet të planifikojmë̈ dhe mbi të gjitha se si duhet të zhvillojmë̈ territorin në Shqipëri. Ai shton se duhet të ndërmarrim në këtë moment veprime që do të adresojnë parandalimin, zbutjen dhe menaxhimin e krizave në periudhën […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of