E ardhmja e ndërtimit

23/12/2019 12:50 PM 0 komente

Tërmeti i 26 nëntorit nxori zbuluar papërgjegjshmërinë ndër vite dhe histori abuzimi të fshehura pas fasadave të bukura të ndërtesave të dy qyteteve më të mëdha të vendit. Së bashku me lagjet informale paraqesin realitetin urbanistik të zonës, ku është përqendruar pjesa më e madhe e popullsisë së vendit. Deri më tani ekspertiza ka nxjerrë se shkak ka qenë ndërtimi pa cilësi, abuzimi me katet shtesë, ndërhyrjet e bizneseve të kateve të para në strukturë apo dhe përdorimi i lëndës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of