E ardhmja e qyteteve?

14/06/2021 1:02 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Parashikimet katastrofike të studimeve për ndryshimin e klimës detyrojnë qeveritë dhe institucionet private të kërkojnë zgjidhje alternative për rritjen e nivelit të deteve. Ndërtimi mbi ujë dhe projektet e “floating city” tashmë janë realitet   Një ide inovative, por jo e kohëve të fundit I pari që e shkroi të zezë në të bardhë ishte Homeri tek Odiseja, në shekullin VIII para Krishtit, i ndjekur nga Plini Plaku e deri tek Zhyl Verni. Në fund të fundit, Venecia njihet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of