E ardhmja mund të jetë një femër

22/05/2017 12:16 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintVetëm 20% e parlamentarëve janë gra, 18% janë ministre dhe vetëm 47% e vendeve kanë në krye të shtetit një grua në 50 vitet e fundit në botë, shkruan Forumi Ekonomik Botëror. Në zgjedhjet e fundit parlamentare në Shqipëri, nga 140 mandate në Parlament, 32 u fituan nga gratë, ndërsa gjysma e kabinetit qeveritar janë ministre…   Kur Hillary Clinton priste për rezultatin e zgjedhjeve të Shteteve të Bashkuara, ajo ishte në një dhomë, e cila kishte një tavan të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of