E-Banking në kohën e COVID-19

30/03/2020 12:29 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Teksa industri të tëra janë përballur me sfidën e arritjes së konsumatorit në kushtet e izolimit si pasojë e COVID-19, bankat janë gjendur të përgatitura. Prej vitesh kanë investuar në infrastrukturat e kanaleve dixhitale për të dhënë shërbime në distancë dhe duket se kushtet e sotme kanë detyruar edhe skeptikët të kthehen drejt kësaj alternative. Bankat raportojnë se ka një rritje të dukshme të përdorimit të internet dhe moblile banking, pagesave me karta debiti dhe krediti në vend të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of