“E-commerce, pas nxitjes në pandemis, tani biznesi më i tërhequr”

10/05/2021 11:45 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintValer Pinderi, Themelues i “NetTrade Albania”   Pandemia e COVID-19 u duk se do të ishte nxitësja kryesore e e-commerce në vend dhe kështu rezultoi të paktën në fillimet e saj. Më pas, Shqipëria mbajti ekonominë të hapur, pavarësisht kostos shëndetësore dhe rritja e tregtisë dixhitale u ngadalësua, në mos u zbeh sërish. Valer Pinderi, themelues i “NetTrade Albania”, që ka nën vete platformën e tregtimit “Aladini”, shprehet se investimet nën panik të bëra nga biznesi në kohën e karantinës, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of