EasyJet do të nisë fluturimet Milano-Tiranë në nëntor

09/08/2019 9:58 AM 1 koment

Linja ajrore me kosto të ulët EasyJet do të fillojë fluturimet nga aeroporti Malpensa në Milano, drejt kryeqytetit të Shqipërisë Tirana më 28 nëntor, tregon orari i fluturimit të kompanisë.

Fluturimet do të operojnë dy herë në javë, të enjten dhe të dielën dhe biletat tashmë janë në dispozicion për shitje. Një lajm i mirë vjen për të gjithë udhëtarët. Sipas faqes zyrtare të kompanisë, një pasagjer me datë 28 nëntor, do të ketë mundësi të udhëtojë për 40.57 dollarë, që janë 4382.9 lekë.

I njëjti fluturim, me dy linjat e tjera që mundësojnë fluturime direkte, janë rreth 10-20 % më shtrenjtë. Fluturimi me Fly Ernest kushton 45 euro për një pasagjer, vetëm vajtje, ndërsa me Blue Panorama rreth 60 euro.

EasyJet gjithashtu kryen fluturime aktualisht nga Gjeneva e Zvicrës për në Tiranë.

1
Komente

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Elv Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Elv
Guest
Elv

Nga Podgorica jane 25 euro, qenkan keput