ECB nuk ndryshon normën e interesit, Eurozona me rritje afër zeros në 2013

10/12/2012 1:41 PM 0 komente

Banka Qendrore Europiane (ECB) i mbajti normat e interesit në një nivel të ulët rekord prej 0.75%, duke bërë që investitorët ta zhvendosin vëmendjen në parashikimet e reja ekonomike, për të pasur një ide mbi shkurtimet e mundshme vitin e ardhshëm. Vendimi i ECB-së për të mbajtur të pandryshuar normën e interesit ishte i pritshëm, ndërkohë që ekspertët presin një ulje në fillim të vitit të ardhshëm. Euro mbeti e qëndrueshme pas publikimit të njoftimit. Banka Qendrore Europiane uli dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of