Ecuria e cmimit te disa prodhimeve bujqesore

20/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Fundi i dimrit po shoqërohet me rritje të vazhdueshme të çmimeve të produkteve bujqësore, një pjesë e mirë e të cilave janë të konsumit të përditshëm dhe mbi të gjitha janë edhe prodhime të këtij sezoni. Sipas të dhënave të programit të USAID për Rritjen e Konkurrueshmërisë në Bujqësi AAC, javën e kaluar në tregjet e shumicës pati rritje të çmimit të domates, trangullit, specit e lulelakrës. Ulje çmimi pësoi karota. Krahasuar me një muaj më parë, një kilogram […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of