Ecuria e cmimit te disa prodhimeve bujqesore

10/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint   çmimet e prodhimeve bujqësore kanë filluar të ulen krahasuar me muajt e ftohtë të dimrit. Por një pjesë e mirë e tyre kushtojnë shumë më shtrenjtë se një vit më parë. Sipas të dhënave të programit të USAID për Rritjen e Konkurrueshmërisë në Bujqësi, AAC, javën e kaluar në tregjet e shumicës pati rënie të çmimit të domates, trangullit dhe specit. Ndërkohë çmimi i karotës fillon të rritet krahas disa prodhimeve të tjera dimërore. Krahasuar me një muaj […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of