Edhe “Akërnia” në Arbitrazh  

30/11/2020 9:42 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kompania mund të kërkojë 110 milionë euro nga shteti shqiptar Më 10 nëntor 2018, qeveria shqiptare shpalli fituesin që do të ndërtonte parkun e parë fotovoltaik në vend, atë të Akërnisë, dhe bëhej fjalë për konsorciumin “India Power Corporation LTd”. Por, dy vite më pas, kontrata me këtë konsorcium nuk u nënshkrua asnjëherë. Kjo ka bërë që çështja të shkojë në dyer të Arbitrazhit. Burime për “Monitor” thane se kompania ka gati dosjen dhe ka paralajmëruar për një dëmshpërblim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of