Edhe BERZH ul parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë / PPP-të e papërgjegjshme, një prej arsyeve

11/11/2019 12:15 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPas Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar, edhe një tjetër institucion ka ulur parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë për këtë vit, madje me ritme më të larta. Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) pret që Shqipëria të rritet me 2.8 % këtë vit, duke e rishikuar me ulje prej 1.1 pikë përqindje në krahasim me raportin e muajit maj. Shqipëria ka pasur rishikimin më të madh në ulje, në krahasim me të gjithë vendet e tjera të rajonit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of