Edhe biznesi i akullores bëhet elastik, teston veten me “delivery”

20/04/2020 12:20 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAkulloret janë një produkt atipik kur e mendon për ta përfshirë në një proces shpërndarjeje në derën e klientit, të paktën në Shqipëri. Të kap ankthi nga ideja se akullorja mund të vijë e shkrirë kur ke parasysh trafikun dhe distancat apo kushtet e shpërndarjes. Por nuk është një situatë kaq dramatike. Përkundrazi, situata aktuale i ka detyruar bizneset që prodhojnë akullore që të përshtaten me “delivery” tek klienti. Ferdinant Bregu, krijues i “La Nocciola Tirana” sqaron se në kushtet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of