Edhe FMN shpreson te privatizimet

01/10/2012 4:29 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdryshe nga misionet e kaluara, FMN po diskuton me qeverinë pa kushte, në pritje të privatizimit të “Albpetrol”, ndërsa Financat po shikojnë një plan rezervë me Bankën Botërore Ekspertë të Fondit Monetar Ndërkombëtar kanë mbërritur prej disa ditësh në Tiranë, për të parë nga afër dhe diskutuar me autoritetet shqiptare ecurinë ekonomike të vendit, në kuadër të artikullit IV. Ndryshe nga herët e kaluara, misioni duket se nuk ka ndonjë objektiv primar për të bindur qeverinë të ulë borxhin publik […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of