Edhe pa emigracionin, Shqipëria po shkon drejt shuarjes / Shtesa natyrore e popullsisë ra 17 % në tremujorin e tretë

18/11/2019 11:22 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMe numrin e lindjeve që po bie me ritme të larta, shtesa natyrore e popullsisë po tkurrjet ndjeshëm nga njëri tremujor në tjetrin, me ritme dyshifrore. Nëse kësaj tendence i shtojmë dhe emigracionin e rigjallëruar vitet e fundit (sipas OKB-së nga Shqipëria ikin neto 39 persona në ditë), nuk do të jetë e largët disa kur në vend do të mbeten shumë pak njerëz, pjesa më e madhe e të cilëve do të jenë të moshuar. INSTAT bëri të ditur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of