Editorial: Hijet e piramides

03/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Thane se ne Korçe u zbulua nje skeme piramidale. Mediat raportuan se dy ortake te nje fabrike konfesionesh ne kete qytet kishin marre borxh 2 milard leke nga rreth 50 kreditore-qytetare, nga pothuajse te gjitha shtresat. Pak dite pas denoncimit per mos shlyerje te detyrimeve, policia arrestoi dy pronaret, qe kishin shkeputur kontaktet me kreditoret dhe qendronin ne kryeqytet. Do te nxitonim te thoshim se ne Korçe u zbulua nje piramide, per aq kohe sa strukturat e shtetit, te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of