Efekti “bumerang”

08/05/2017 1:41 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRritja e pagës minimale nga qeveria pritet të japë efekte pozitive dhe negative. Nga njëra anë është biznesi, veçanërisht ai fason e prodhues, që thotë se do ndikohet negativisht. Sipas tyre, kjo do të ndikojë te planet e investimit, te shpërndarja e dividentit, si dhe te prekja e rezervave që janë krijuar. Ndërsa pozitivisht vlerësohet aspekti social kundrejt punëmarrësve, të mbështetur nga sindikata   Nga Elona Bedalli Qeveria i hapi dritën jeshile ndryshimit të pagës minimale për efekt të kontributeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of