Efekti zinxhir i turizmit

05/08/2019 8:14 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Turizmi po shërben si motor në nxitjen e sektorëve të tjerë mbështetës. Qytete si Durrësi dhe Vlora po shohin zgjerim të flotave të anijeve turistike, teksa po vihet re edhe lulëzimi i biznesit të makinave me qira. Bujqësia, e cila është e lidhur drejtpërdrejt me këtë sektor ende funksionon kuturu. Hallka mes hotelit dhe prodhuesit është furnitori ndërkohë që të tjerë kanë bërë lidhjen e shkurtër. Kanë ngritur ferma për të furnizuar hotelin. Kantinat e verës, nga ana tjetër, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of