Ekonomia 2011-parashikimi

15/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintVijojne opinionet e eksperteve dhe biznesit per parashikimin e ekonomise gjate vitit 2010. Flet Arben Malaj, deputet i Partisë Socialiste ekspert i ekonomisë  Hapat për përmirësimin e ekonomisë Reformat  Fakti që ekonomia ka rritje pozitive, e cila është gati e përgjysmuar në raport me mesataren disavjeçare, duhet parë si mundësi për të përfituar kohën e domosdoshme për të ndërmarrë reforma strukturore, që ushqejnë më mirë rritjen ekonomike dhe për të ndërmarrë paketat antikrizë, sidomos ato që influencojnë qëndrueshmërinë e financave […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of