EKONOMIA BOTËRORE PAS TRUMP!

14/11/2016 11:20 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint“American Brexit”, kështu e kanë quajtur pothuajse të gjithë analistët fitoren e presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Efektet që ka pasur te masat globalizimi sollën në krye të vendit më të rëndësishëm të botës dikë me prirje radikale dhe të orientuara mbi deklarata fobike dhe paragjykime sociale, kulturore dhe ekonomike. Nëpër biseda të ndryshme dhe pyetje se çfarë do t’i ndodhë botës tani, pas zgjedhjes së tij, të gjithë janë në një mendje: kjo është e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of