Ekonomia do të formalizohet

09/10/2017 5:13 PM 0 komente

Zbardhja e faturave të blerjes për ta do t’i detyrojë të mos mbajnë rezerva në raportimin e të ardhurave dhe në këtë mënyrë, do të vijojë të ketë një biznes tregtar apo shërbimi ai biznes që është më pranë deklarimit të të ardhurave   Nga Aurela Gjokutaj   Nisur nga përvoja dhe skemat ndërkombëtare që janë unike në zgjerimin e bazave, përfshirja e biznesit të vogël në TVSH arrihet duke ulur pragun e xhiros (qarkullimit), që në rastin në fjalë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of