Ekonomia e kaltër e rajonit Adriatiko-Jonian

22/05/2017 1:43 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTetë vende të Mesdheut ndajnë jo vetëm bregdetin e Adriatikut dhe Jonit, por edhe një strategji të përbashkët për zhvillimin ekonomik të qëndrueshëm, turizmin, ndërlidhjen dhe mjedisin… Dodona në Epirus në Greqinë Veriperëndimore ishte orakulli më i vjetër helenik, që daton në shekullin e dytë përpara Krishtit, sipas Herodotit. Gjurmët më të hershme kur Homeri e përshkruan Dodonën, është kur ai përmendet si një orakull i Zeusit. Ai konsiderohet i dyti për prestigjin e orakujve, pas Delphi. Sot Dodona ndodhet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of