Ekonomia e ndarjes duhet të ndryshojë.

22/06/2020 12:26 PM 0 komente

Çka është e imja është edhe e jotja. Por kjo do ta ndihmojë atë t’i mbijetojë pandemisë dhe të lulëzojë më pas   “Mendova se kishim marrë fund”. Emmanuel Bamfo, shefi i Globe, një startup prej gjashtë personash, e themeluar një vit më parë, nisi të mendonte se çfarë pune tjetër do të bënte kur goditi koronavirusi në mars. Firma e tij operonte si një Airbnb afatshkurtër: aplikacioni i saj i lejonte njerëzit të merrnin me qira shtëpitë ose një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of