Ekonomia e Shqipërisë

27/03/2017 11:42 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdërmarrjet e vogla mbajnë 66% të peshës në rritjen ekonomike Sektori i tregtisë mbizotëron në numrin e ndërmarrjeve aktive me 43,1%, i ndjekur nga sektori i shërbimeve të tjera me 19,3%. Përqindjen më të ulët e ka sektori i industrisë nxjerrëse me 0,6% dhe sektori i energjisë elektrike, ujit dhe menaxhimit të mbetjeve me po 0,6%, sipas INSTAT. 81,3% e të punësuarve janë punësuar nga NVM. Tre janë sektorët që punësojnë mbi 50% të të punësuarve në ndërmarrjet e vogla […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of