Ekonomia, gëzim fëmijëror

08/08/2016 9:01 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSezoni i verës është në pikun e tij dhe ndoshta kjo është një arsye psikologjike pse në tregje ka optimizëm të shtuar. Ndoshta edhe daljet e shpeshta të qeverisë, që premton se nuk do të jetë kaq agresive sa ka qenë me biznesin, japin një arsye tjetër. Por të dyja këto shpjegime janë të pamjaftueshme dhe periferike. Në fillim të javës së kaluar, Guvernatori i Bankës Qendrore lexoi konkluzionet periodike për ecurinë e ekonomisë. Tabloja e pasqyruar, herë të ngroh […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of