Ekonomia globale

09/10/2017 3:26 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKina dhe lufta e saj, gjithnjë e më e ashpër në tregjet globale? Por a po bën ajo një lojë të pastër?   Nëse Donald Trump do të kishte miratuar tarifat ndëshkuese për të gjitha eksportet kineze në Amerikë, ashtu siç premtoi më parë, padyshim që do të kishte filluar një luftë tregtare, shkruan The Economist. Por për fat të mirë, Presidenti amerikan hezitoi në miratimin e tyre, pjesërisht për shkak se dëshiron të ketë ndihmën e Kinës për të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of