Ekonomia kineze: Dukuria e inflacionit dhe perspektivat

13/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Engjëll Pere Fakulteti i Ekonomisë Universiteti i Tiranës Që nga reformat ekonomike të ndërmarra në vitin 1978, zhvillimi ekonomik i Kinës është konsideruar padyshim si një nga aspektet më të rëndësishme të zhvillimit të ekonomisë botërore në tërësi. Roli i ekonomisë kineze sot është mjaft domethënës edhe në aktivitetin ekonomik të vendeve më të zhvilluara. Por, cilat janë aktualisht disa nga karakteristikat më shqetësuese të ekonomisë kineze dhe sa ato mund të ndikojnë në ecurinë e sajr A […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of