Ekonomia ne perspektiven politike

29/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Aida Pere Vlerësohet i suksesshëm çdo veprim politik që i shërben qytetarit dhe biznesit                                                                                                                                                                               çeshtjet e zhvillimit ekonomik te nje vendi, nuk duhen pare thjesht dhe vetem ne kuader te rritjes ekonomike (te Prodhimit te Brendshem Bruto, ose PBB) por, para se gjithash, duhet te analizohet ndikimi i politikes ne raport me prirjet e ekonomise, per te bere nje vleresim sa me realist te rezultateve te politikave ekonomike te miratuara. Presidenti Topi, per te konkretizuar betimin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of