Ekonomia shqiptare, qe para 167 vitesh me ligjet e Frances

29/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Dashnor Kaloçi Per here te pare revista “Monitor” publikon historine e panjohur se si ka funksionuar ekonomia shqiptare, qe nga periudha e sundimit osman e deri ne vitet e Monarkise se Zogut, duke u bazuar ne nje legjislacion modern si ato te vendeve me te perparuara te Europes perendimore. Nga ngritja e fermave model qe ne vitin 1912 dhe reforma agrare qe u krye ne ate kohe, e cila shpronesoi pronaret e medhenj te tokave dhe deri te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of