Ekonomistët, me kërkesa konkrete për Qeverinë Kurti

22/02/2021 10:42 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintLufta kundër korrupsionit, punësimi, vaksinimi i popullatës kundër Covid-19, rritja e prodhimit, eksportit, si dhe fuqizimi i ndërmarrjeve publike do të jenë prioritetet e Albin Kurtit, partia e të cilit fitoi zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë. Njohësit e ekonomisë kanë folur për “Monitor” për ekonominë në Qeverinë Kurti   Gjatë fushatës zgjedhore për zgjedhjet e 14 shkurtit, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, prezantoi programin e ardhshëm qeverisës të partisë së tij, duke thënë se dëshirojnë “të nxjerrin Kosovën […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of