Ekonomitë më inovative në botë

28/09/2020 11:58 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Indeksi Global i Inovacionit e rendit Zvicrën si ekonominë më inovative në botë   Indeksi i fundit Global i Inovacionit nga Organizata Botërore e Pronësisë Intelektuale (WIPO) rendit 131 ekonomi sipas ecurisë së tyre në inovacion. Në krye të listës? Zvicra, e cila gjithashtu zuri vendin e parë vitin e kaluar. Në fakt, ajo tashmë është e para për të dhjetin vit radhazi. Suedia zë vendin e dytë, dhe Shtetet e Bashkuara të tretin.   Pse është kaq e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of