EKSKLUZIVE, 200 VIP-at e 2019-s – Qetësia përpara stuhisë

26/09/2020 9:19 PM 0 komente

Lexoni publikimin e plotë në format dixhital.

Shfleto këtu

Renditja e kompanive më të mëdha në vend, sipas të ardhurave, “Monitor 200”, për vitin 2019. Ndërtimi dhe koncesionet po vijojnë të fitojnë terren. Sipërmarrjet e përqendruara në konsum paralajmërojnë për pasojat e COVID-19 në aktivitetin e tyre.

Për bizneset që mbështetën TAP dhe krijuan iluzionin e rritjes ekonomike, ky ishte viti i fundit i lulëzimit. Panorama e vitit 2019 i ngjan një qetësie, përpara stuhisë, që kishte filluar ngadalë pa u ndier, por u kthye në një ciklon pas shpërthimit të COVID-19.

 

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of