Eksportet bëjnë kthesën

28/04/2021 12:40 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Rriten me 22% për tremujorin, kapërcejnë nivelet e parakrizës; Dobët vetëm tekstilet e këpucët   Marsi 2020 ishte muaji i parë ekonomia vendase u përball me pasojat e karantinës së brendshme dhe europiane, ndërsa eksportuesit vuajtën ndërprerjen e menjëhershme të porosive nga partnerët e tyre. Më të goditurat në mars 2020 ishin “tekstilet e këpucët”, “Minerale, lëndë djegëse, energji” dhe “Mat. Ndërtimi, metale”, që u tkurrën nga 41-50% në raport me të njëjtin muaj të një viti më parë. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of