Eksportet, korrik 2020

07/09/2020 11:59 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEksportet kanë vijuar rikuperimin edhe përgjatë muajit korrik, në raport me muajin e mëparshëm, por mbeten ende larg niveleve të një viti më parë. Sipas të dhënave të INSTAT, në korrik 2020 eksportet e mallrave arritën vlerën 25 miliardë lekë, duke u ulur me 11,6%, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë dhe duke u rritur me 6,2%, në krahasim me Qershor 2020. Rënia me bazë vjetore e korrikut ishte më e lartë sesa e qershorit, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of