Eksportet në mars bien me 36%

20/04/2020 12:27 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEksportet në muajin mars kanë reflektuar situatën e vështirë të krijuar nga COVID-19, duke shënuar rënien më të thellë historike. Sipas INSTAT, në mars 2020 eksportet e mallrave arritën vlerën 18 mld lekë, duke u ulur me 36,2%, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë dhe me 29,0%, në krahasim me shkurt 2020. Vendet me të cilat eksportet kanë pasur uljen më të madhe janë: Italia (-48,5%), Kosova (-43,1%) dhe Greqia (-24,6%). Të tre grupmallrat kryesore, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of