Eksportet nuk arrijnë ta marrin dot veten

22/03/2021 12:08 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTekstilet dhe këpucët paralajmërojnë mbyllje fabrikash Eksportet nuk arritën të ruanin tendencën pozitive të shënuar në janarin e këtij viti. Të dhënat e INSTAT tregojnë se në shkurt, shitjet jashtë vendit ishin 4.7 miliardë lekë, me një tkurrje prej 1% në raport me të njëjtin muaj të një viti më parë. Për 2-mujorin, eksportet shënuan rritje të lehtë prej 1%, si rrjedhojë e ecurisë së mirë në janar.   Tekstilet e këpucët paralajmërojnë falimente, mbyllen 200 vende pune në javë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of