Eksportet, shtator

26/10/2020 11:58 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEksportet kanë shënuar një rritje të lehtë në shtator, në krahasim të një njëjtin muaj të një viti më parë, duke shënuar një tendencë pozitive, për herë të parë, që prej fillimit të krizës së Covid-19. Kthimi i normalitetit në disa sektorë ka nxitur kërkesën për produkte dhe shërbime shqiptare, më e dukshme kjo për sektorin e materialeve të ndërtimit dhe atë të industrisë automotive, ndërsa për tekstilet dhe këpucët kërkesa mbetet e dobët. INSTAT raportoi se në Shtator 2020 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of