Eksporti i Serbisë në Kosovë, 450 milionë euro, ai i Kosovës në Serbi, 20 milionë euro

27/11/2017 10:47 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPërveç taksës në miellin e Serbisë që hyn në Kosovë në korrikun e vitit 2016, sipas përfaqësuesve të Odës Ekonomike të Serbisë dhe të zyrtarëve të Ministrisë së Tregtisë së Serbisë, Kosova ka vënë taksë edhe në materialin e ndërtimeve që hyn në Kosovë nga Serbia, shkruan gazeta “Zëri”. Kjo masë është ndërmarrë për shkak të çmimit më të ulët të shitjes së materialit ndërtimor blerësve në Kosovë sesa të atyre në Serbi. Sipas prodhuesve të materialit ndërtimor të jugut […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of