Eksportojme me shume metale

22/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Rriten 51% eksportet e metaleve dhe materialeve te ndertimit, sipas INSTAT, gjate 7 mujorit te ketij viti, duke bere qe pesha e tyre ne totalin e eksporteve te kaloje 20%. Ka ndikuar zgjerimi i tregut te Kurum dhe rritja e çmimeve te hekurit Metalet dhe materialet e ndertimit te vendit jane gjithnje e me shume ne tregjet e huaja. Ndersa kerkesa mbetet e larte ne tregun e brendshem, kompanite prodhuese te hekurit, çimentos dhe materialeve te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of