Elbasani dhe Kukësi, në mesin e rajoneve më të varfra në Ballkan

09/09/2019 8:48 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë vlerësim i Bankës Botërore për zhvillimin e rajoneve në Ballkanin Perëndimor dhe në Kroaci gjeti se Elbasani dhe Kukësi janë në mesin e rajoneve më të varfra në Ballkan. Këto prefektura janë më të varfrat në Shqipëri, por gjithashtu janë më të varfrat e 20 rajoneve më të varfra të Ballkanit. Sipas vlerësimit të Bankës, dy prefekturat shqiptare kanë rënë në kurthin e dyfishtë të varfërisë, që do të thellojë më tej atë. Përveçse të ardhurat e këtyre qarqeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of