Eleni Babameto: Ëndrra është realizuar dhe tejkaluar

09/03/2020 8:40 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKompania “Teuta”, 100 për qind shqiptare, që prej vitit 2008 merret me prodhimin e produkteve ushqimore. Ajo ka aksionerë bashkëshortët Babameto dhe dy djemtë: Ermalin dhe Edlirin. Pas 25 vjetësh nga nisja e punës, kompania përveç dy brendeve shqiptare, “Teuta” dhe “Gold”, të hedhura në treg, importon edhe produktet ushqimore të huaja aq të pëlqyera për shqiptarët, si “Scoti” apo “Ponti”. Pas këtyre viteve punë, sakrificash dhe vështirësi, zonja Eleni Babameto në rrëfimin për “Monitor” pohon me krenari se ëndrra […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of